Cam Balkon

Haziran 2, 2021 0 Yazar: İLG

Cam balkon, cam yapının ray sistemi içerisinde doğru şekilde hareket etmesini ve katlanmasını sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir. Görsel bütünlüğünün yanı sıra kullanışlı ve daha işlevsel yapısı son zamanlarda bu modellemeyi bir adım öteye taşımıştır. Sistemin en önemli avantajlarından biri daha geniş ve ferah bir balkon yapısı ile insanları bir araya toplamasıdır. Evinizin görsel ve maddi değerini artıracak bu çalışmaların farklı alternatifleri de bulunmaktadır. Geçmişte pimapen veya PVC kaplama desteği ile yapılan bu uygulama, teknolojinin ve mimarinin gelişmesiyle birlikte cam yapıyı tamamen balkona dönüştürmek mümkündür.

Neden Cam Balkon?

  • Kullanışlı, konforlu ve daha ferah balkonlar oluşturabilmek için cam balkon tercihi bir adım öne çıkıyor.
  • Evin mimari yapısına herhangi bir şekilde zarar vermeyecek ve tam aksine artı değer katacak özel bir oluşumdur. Esnek yapı sayesinde kullanım kolaylığı sunar ve daha geniş bir hacim yaratır.
  • Dış ortamdan gelebilecek polen, zararlı hayvan, gürültü ve toz gibi istenmeyen şartları ortadan kaldırır ve daha temiz bir ortam sunar. Güçlü yalıtım sayesinde yüksek ses konusunda da herhangi bir rahatsızlık duymayacağınızı belirtmek isteriz.
  • Ses yalıtımının yanı sıra ısı yalıtımı ile birlikte kış aylarında ve yaz aylarında iç dış ortam dengesini en iyi şekilde sağlayarak daha yaşanılır bir balkon hazırlar.
  • Ekonomik rakamlar ile bu yapıyı oluşturmak mümkündür ve bu konuda sizlere yardımcı olacak firmayı da yazımızın sonunda yine sizinle paylaşacağız.